Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Ełku

Aktualności

Budowa spopielarni na Cmentarzu Komunalnym nr 3.

03 lip 2023

Po pracach projektowych, uzyskiwaniu pozwoleń i wyłanianiu wykonawców ruszyły prace na budowie spopielarni zwłok na cmentarzu komunalnym nr 3 w Bartoszach. Konieczność uzupełnienia naszej oferty usług pogrzebowych o spopielanie ciał wynika z narastających trendów w sposobie chowania zmarłych. Na terenie działania naszego zakładu obecnie około 30% pochówków to pochówki skremowanych ciał. W zachodniej części Polski to już ponad 50%. Spowodowane jest to kosztami sprawienia pochówku i organizacji grobu oraz zmianami w zwyczajach i świadomości bliskich żegnających zmarłego. Duży wpływ na to ma również deficyt miejsc grzebalnych na cmentarzach.
                Wzrost ilości takich pochówków spowodował konieczność instalacji nowych spopielarni. Pojawiły się nowe urządzenia nie wpływające na środowisko których sąsiedztwo jest nieuciążliwe.
                W wyniku przetargu ogłoszonego przez naszą spółkę wyłoniono dostawcę pieca.
                Piec Duval 2 jest zasilany gazem LPG i pozwala na wykonanie do 4 spopieleń na dobę. Taka wydajność zaspokoi obecne potrzeby naszej firmy przy pracy pieca 1-2 dni w tygodniu.  Piec będzie umieszczony w oddzielnym budynku nawiązującym wizualnie i gabarytowo do już istniejących budynków administracji cmentarza.  Dostęp do budynku będzie realizowany od strony parkingu i będzie osłonięty wysokim nieprzejrzystym ogrodzeniem i roślinnością.

               W załączeniu:

- plan zagospodarowania terenu,

- widok elewacji budynku,

- prezentacja pieca,

- dokumenty administracyjne budowy spopielarni (trzy części),

- wizualizacja budynku w pełnej rozdzielczości.

Pliki do pobrania:

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Ełku

ul. Suwalska 38, 19-300 Ełk warmińsko-mazurskie Polska

+48 876102525
wersja z wysokim kontrastem
Zamknij komunikat
Szanowny Użytkowniku! Serwis www.puk.elk.pl posiada zaimplementowaną technologię cookies.

Jednocześnie informujemy, że nie przechowujemy Twoich danych osobowych. Dalsze korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją technologii cookies.